Źródło: http://www.autosan.pl

Od pewnego czasu w Sanoku czekamy na dobre informacje płynące dla Autosanu. Czekamy nie bez powodu, gdyż to nowa władza z Panią Premier i Panem Ministrem MON zapowiedzieli, że Autosan będzie miał zlecenia, będzie ważnym ogniwem z grupie PGZ.

Tradycja, duma, historia

Niestety dzisiejszy dzień jest bardzo smutnym dla wszystkich sanoczan, dlatego, że jak sadzę większości z nas nie jest obojętny los sanockiej fabryki. W Sanoku każdy w jakiś sposób z ta firmą jest związany. Nie inaczej jest ze mną, moi rodzice pracowali w Autosanie a ja przez wiele lat reprezentowałem barwy klubu ZKS Stal Sanok, który był zakładowym klubem Autosanu. Dla nas to coś więcej niż tylko przedsiębiorstwo – to tradycja, duma i historia.

Miesiąc później…

To co się wydarzyło podcina skrzydła, ale niestety buduje też negatywny wizerunek firmy, której i tak jest bardzo ciężko na rynku. Ale przeanalizujmy co się stało. Przetarg, który odbył się w lipcu, zakończył się wyborem oferty i podpisaniem umowy. Dlaczego o całej sytuacji dowiadujemy się miesiąc później dzięki dziennikarzom? Gdyby nie media nikt o niczym by nie wiedział i nikt nie poniósłby konsekwencji. Dzisiaj zajmują się sprawą służby, ale myślę, że niepotrzebnie, gdyż czołowi politycy PiS już wiedzą – poprzednia ekipa, Platforma jest za to odpowiedzialna – sabotaż .…. Żenujący spektakl, obrażający inteligencję sanoczan i ludzi związanych z Autosanem .… W ten sposób rząd PiS tłumaczy swoją nieudolność i ludzi których powołuje na stanowiska.

Smutny koniec.

A może jest tak, że to tak miało być, dlatego tak długo nic nikt nie mówił. Może to właśnie przedstawiciele władzy mieli w tym jakiś interes aby wygrała niemiecka firma. Cała ta sprawa obnaża hipokryzję PiS-u. Spaprali temat a winnych szukają w poprzedniej władzy. Niekompetencja czy planowe działanie? Nie wiem. Wiem jedno. Cała ta sprawa ma dla nas sanoczan jeden smutny koniec. Autosan nie ma rządowego kontraktu i cała Polska mówi o tej firmie w negatywnym świetle. Nie o taką promocję nam chodzi.

Moja refleksja: ten kontrakt odleciał wraz z helikopterami Blackhawk – jedno i drugie obiecane i niezrealizowane.

Tylko Podkarpacia szkoda .….…

Tagi: , , ,

Komentarze