Photo by Didier Weemaels

PODKARPACKI FUNDUSZ ROZWOJU SP. Z.O.O jako Fundusz Funduszy czyli czapka, która zamierza się utrzymywać ze środków podkarpackich podatników oraz odsetek od ulokowanych środków unijnych powierzonych do zarządzania pośrednikom finansowym i prowizji i odsetek pobieranych od przedsiębiorców.

Zarząd Województwa wraz z radnymi PIS na sesji w poniedziałek 27.03 pod osłoną nocy (sesja rozpoczęła się o godz. 15) przekazał 3,5 mln złotych na wynagrodzenia dla swoich działaczy na najbliższe kilka lat. Są to pieniądze mieszkańców Podkarapcia, które zamiast skierować na służbę zdrowia czy rozwój infrastruktury będzie otrzymywać wąska grupa „wybrańców” PiS.

Na sesji, gdy radni podejmowali uchwałę intencyjną o powołaniu tej spółki, marszałek Ortyl mówił: „ Zarząd może przecież składać się z jednej osoby a Rada Nadzorcza może pracować za darmo – znamy takie przypadki”. Słowa a czyny to dwie różne rzeczy w wykonaniu samorządowców PiS. Minął miesiąc i Zarząd proponuje dla swoich działaczy rozwiązanie następujące:

W początkowym okresie działalności struktura organizacyjna wygląda tak:

  • Rada Nadzorcza – 3 osoby – wynagrodzenie po 3 500 na osobę na miesiąc
  • Zarząd Spółki – 2 osoby, prezes ok. 14 000 z-ca prezesa ok. 12 000
  • Główny księgowy – 1 osoba ok. 8 500
  • Pracownicy merytoryczni – 4 osoby po ok. 6000

To tak na dobry początek, ale już za chwilę grono zaufanych PiS, którym trzeba zapewnić spokojny byt poszerzy się o nowe niezbędne stanowiska. Docelowo wygląda to tak:

  • Rada Nadzorcza – 5 osób – wynagrodzenie po 3 500 na osobę na miesiąc
  • Zarząd Spółki – 3 osoby, prezes ok. 14 000 z-ca prezesa ok. 12 000
  • Główny księgowy – 1 osoba ok. 8 500
  • Pracownicy merytoryczni – 10 osób po ok. 6000

Z pieniędzy NASZYCH MIESZKAŃCÓW ZARZĄD I RADNI PIS na wypłatę wynagrodzeń dla swoich działaczy przeznaczają 3, 5 mln zł na początek.

W tym na wynagrodzenia dla swoich działaczy średniorocznie ok 1, 5 mln złotych.

Już na wstępie przyjęto założenie, że spółka do roku 2019 będzie osiągała straty na działalności operacyjnej ( 2017 – ok.950 tyś; 2018- ok. 500 tyś; 2019- ok. 150 tyś)

Trzeba przyznać, że władze województwa reprezentujące PiS czują się już zupełnie bezkarne. Nie szanują mieszkańców Podkarpacia i dbają tylko i wyłącznie o swoje dobre samopoczucie i swoich działaczy. W wielu przypadkach w myśl zasady BMW – Bierny, Mierny, ale Wierny. Co tam program rozwoju Bieszczad, co tam dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia, co tam wsparcie przedsiębiorców – ważne, żeby nam było dobrze. Nowe miejsca pracy – przecież obiecali w kampanii, że będą je tworzyć. No to tworzą. To, że tylko dla swoich i za pieniądze podatników – tak wyszło – przecież suweren tak chciał …..

Na koniec dyskusji Marszałek powiedział – nie będzie konkursu, wybór kolegów już się odbył, bo rozmawialiśmy już wcześniej …. Można powiedzieć, że Zarząd PiS rozpoczął nowy program „Koledzy Plus +”.

Tagi: , , , ,

Komentarze