Podkarpacka Rada Programowa Kobiet, działająca przy Fundacji Prawnikon a wraz z nią Tadeusz Ferenc prezydent Rzeszowa zostali nominowani do europejskiego konkursu “Innowacje w Polityce”.

Konkurs był organizowany przez Instytut Innowacji w Polityce, który główną siedzibę ma w Wiedniu. Wyróżniani byli odważni i kreatywni politycy w Europie, którzy nie boją się wprowadzać nowych rozwiązań podnoszących jakość życia. W tym roku do konkursu zgłoszono około 600 projektów, z czego wybrano 80 i nominowano do nagrody w ośmiu kategoriach: Społeczeństwo, Demokracja, Prawa Człowieka, Ekologia, Społeczność Lokalna, Miejsce Pracy, Dobrobyt, Jakość Życia.

Nagrody zostały wręczone 17 listopada podczas uroczystej gali we Wiedniu. Wśród nominowanych znalazła się m.in. Podkarpacka Rada


Programowa Kobiet, działająca przy Fundacji Prawnikon i Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. To właśnie pod jego skrzydłami funkcjonuje jedyna w Polsce federacja kobiet, pełniąca rolę opiniodawczo-doradczą dla władz samorządowych.

Rada nominowana została w kategorii “Prawa człowieka” z uwagi na to, że jej działalność opiera się głównie na inicjatywach polegających na aktywizacji kobiet. Rada od dwóch lat, czyli odkąd istnieje, stara się dotrzeć do wszystkich kobiet na Podkarpaciu, być ich “drogowskazem”, a zgłaszane przez nie problemy starać się rozwiązywać we współpracy z lokalnymi władzami.

Z obserwacji Rady wynika także, że wiele kobiet nie wie, gdzie szukać pomocy, jeżeli są np. ofiarami przemocy domowej. Tutaj często potrzebne jest wsparcie psychologiczne, prawnicze, a nawet życiowe, by kobiety mogły się dzielić podobnymi doświadczeniami.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa jest dumny z tego, że w mieście działają tak aktywne kobiety. Zadeklarował, że ze strony ratusza zawsze będą mogły liczyć na wsparcie.

Nominacja dodała Nam jeszcze więcej wiary i przekonania w nieocenioną wartość współpracy kobiet.

 

Wyjazd na Galę do Wiednia finansowany został ze środków publicznych Urzędu Miasta Rzeszowa.

Komentarze