Elektroniczne usługi

Prawdę mówiąc...
Paweł Baj

                    

Zdjęcie: Archiwum Prywatne

Elektroniczna faktura to dzisiaj żadna nowość. Pełno jej wszędzie bo upraszcza codzienne obowiązki związane z płatnościami za świadczone usługi oraz redukuje nadmiar zbędnie zużywanego papieru. Znana jest dobrze zwłaszcza tym, którzy korzystają z usług nowoczesnych i profesjonalnych firm takich jak: telefoniczne, internetowe, energetyczne, gazowe i tym podobne.

I chociaż tak wystawiony dokument księgowy ma taką samą wartość jak jego papierowy odpowiednik, to bardzo często pakiet dodatkowych usług oferowany przez firmę daje nieporównywalnie więcej możliwości. Jednym ze znaków czasu świadczącym o zmieniającej się rzeczywistości i postępie technologicznym jest likwidacja przysłowiowych okienek do robienia płatności gotówkowej.

W głogowskiej spółce komunalnej już od czerwca bieżącego roku działa usługa „e-faktura”. Dzięki niej każdy klient ma możliwość otrzymywania faktury drogą elektroniczną na wskazany e-mail. Każdą fakturę można zapisać w pamięci urządzenia, dzięki czemu nie ma problemu z je zagubieniem czy wydrukowaniem. Z e-usługą nie są związane żadne dodatkowe opłaty.

Inną udostępnioną dla mieszkańców usługą jest Internetowe Biuro Obsługi Klienta „iBOK”. Dzięki temu systemowi klienci uzyskali bezpośredni i całodobowy dostęp do swoich rozliczeń za wodę i ścieki oraz do innych przydatnych informacji. Uruchomienie systemu poszerzyło możliwości kontaktu z klientem oraz udoskonaliło jego obsługę.

Prawdę mówiąc, nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt,usługi te zostały wprowadzone w komunalnej spółce w 20 tysięcznej gminie. W takich firmach raczej rzadko myśli się o podnoszeniu standardu obsługi klienta, przede wszystkim dlatego, że jest on stały i pewny. Większym problemem jest niedobór gotówki na inwestycje i nieustannie psujący się sprzęt. Jednak na Podkarpaciu takie usługi to nadal rzadkość, tylko kilka spółek komunalnych zdecydowało się na ich wprowadzenie. Na razie, bo niebawem świadomi klienci sami wymuszą od firm przedstawienie stosownej oferty.

Tagi: ,

Komentarze