Wato Marika

Wato Marika

Architekt wnętrz w Wato Design Studio

Klimat Wnętrza

Zanim zajęłam się na poważnie sztuką filmową, byłam architektem wnętrz, projektantem grafiki użytkowej, wydawcą czasopisma naukowego poświęconego estetyce cyberprzestrzeni, artystką wizualną tworzącą w duchu „cyfrowym”. Jako ilustratorka i projektantka książek nadal chętnie współpracuję zarówno z wydawnictwami jak i z indywidualnymi autorami.

Odebrałam staranne wykształcenie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a moją specjalizacją zawodową jest wykorzystanie technologii cyfrowych w otoczeniu człowieka – we wnętrzach, w obiektach architektonicznych, w przestrzeni miejskiej w celu tworzenia inteligentnych, medialnych środowisk, np. w kontekście udostępniania dziedzictwa kulturowego.

Dziś interesuje mnie przede wszystkim produkcja i reżyseria filmowa, w szczególności forma dokumentalna i quasidokumentalna, art-house, animacja 3ds. Moją misją jest wspieranie twórczych ludzi i ciekawych, interdyscyplinarnych projektów w drodze od koncepcji do realizacji przedsięwzięcia. Wierzę, że pieniądze to energia zasilająca dobre pomysły, które mają moc zmieniania świata!

Najnowsze wpisy